O nás

Vážení milovníci kávy,

jmenuji se Petr Štourač a společně s mojí manželkou Evou již od jara 2016 provozujeme pražírnu kávy. Cesta k našemu voňavému zaměstnání začala zcela nenápadně. Jako milovníci dobré kávy jsme měli problém sehnat v blízkém okolí našeho bydliště kvalitní čerstvou kávu, proto jsme se rozhodli pořídit si pražící stroj a kávu si pražit doma sami pro sebe a své kamarády. Poptávka po naší kávě se časem zvyšovala, proto jsme se rozhodli otevřít si pražírnu kávy s kavárničkou v historickém centru Litomyšle. Zde nás můžete navštívit, ochutnat kávu, dát si zákusek a v klidu zrelaxovat. Samozřejmě zde nabízíme kompletní sortiment naší kávy.

    Naším cílem je poskytnout Vám kávu té nejlepší chuti a kvality. Zelenou kávu nakupujeme přes renomovaného obchodníka s dlouholetou tradicí. Na pražení si dáváme záležet. Pražení kávy je nikdy nekončící proces učení a hledání nejvhodnějšího  pražícího profilu. Zelená káva je přírodní produkt, jehož chuť je ovlivňována přírodními podmínkami, zpracováním na plantáži, skladováním a uměním pražiče, který kávu dovede až do Vašeho šálku.

     V nabídce naší pražírny máme jak kávu jednodruhovou, tak i směsi. Zakládáme si na tom, aby naše káva byla vždy čerstvá, proto pražíme pouze v malých dávkách. Kávu balíme do třívrstvých sáčků s jednocestným aroma ventilem, který odvádí ze sáčku uvolňující se oxid uhličitý a současně brání přístupu vzduchu z okolí. Káva si tak zachová svoji čerstvost a aroma co nejdéle.

 

Záznamy nebyly nalezeny...